ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR VYZÝVÁ MLADÉ K PODNIKÁNÍ

Mladé lidi nepřitahuje podnikání a míří do jistoty vztahu  závislého/zaměstnaneckého. Nepříznivý trend potvrzuje překvapivě nízký počet nových podnikatelů v posledních dvou a poslední průzkum naší asociace mezi dvacátníky. Co je příčinou? V první řadě všeobecná skepse.To, že vláda i opozice tuto atmosféru uměle vyživují není překvapením, činí tak ve světě každá sestava, která potřebuje zdůvodnit škrty nebo postrašit voliče. Nenormální je to, že jim to věříme a že máme obavu stát se těmi, kdo se pokusí dobýt kopec navzdory blbé náladě. Zdaleka totiž není tak špatně.

Za další – neumíme popularizovat hmatatelné vzory. Trvale omílané příběhy pár tuzemských zbohatlíků z křídových magazínů budí u mladé generace smích a opovržení. Existují přitom stovky špičkových regionálních podnikatelů, kteří po dvě desetiletí generují slušné přidané hodnoty, investují, zaměstnávají, méně mluví a nezištně pomáhají. Neměli bychom zapomenout ani na mladé lidi samé, nová generace se stává trochu pohodlnou. Vizitka manažera šesté linie nadnárodní firmy v Praze je větším lízátkem než se pokusit na vlastním dvorku v regionu začít prokazovat vlastní schopnosti. Toto vše nás přivedlo k myšlence přestat hrát pasivní hru a zmobilizovat kreativní jedince ve snaze přesvědčit je, že je výhodnější vyrábět krabice vlastní než se jimi stát v nadnárodní firmě.

Měníme komunikaci, přestáváme se zesměšňovat vizitkami předsedů, presidentů a ředitelů zeměkoule a zapojujeme aktivní mentory a uchopitelné vzory. Projekt připravujeme ve spolupráci s našimi dlouhodobými partnery – Komerční bankou a Googlem a mediálními partnery TRADE NEWS a tabletovým týdeníkem Dotyk. Cílem je vytvořit síť pozorovatelů AMSP ČR, které aktivně zapojíme do podnikatelské hry.

Nenabízíme žádný uzavřený klub a nechceme finanční příspěvky. Vytváříme širokou platformu mladých lidí, které máme ambice přesvědčit, že mít vliv znamená být nezávislý.

Jeden z hlavních projektů AMSP ČR odstartoval v roce 2013 tiskovou konferencí, kde jsme představili výsledky unikátního průzkumu mezi mladými a pokračuje aktivitami založenými na pěti pilířích:

 • představování vzorů,
 • zakládání firem,
 • vyhodnocování záměrů,
 • získávání investorů
 • zahraniční spolupráce.

Výsledky průzkumu ke stažení (PDF)

Eva Svobodová a Karel Havlíček za AMSP ČR

 

Registrovat se? Ano či ne?

Základní informace najdeš na tomto webu, v tuto chvíli připravujeme i možnost odběru novinek z webu e-mailem. Další informace například o konání Coffee Talks či zajímavé články a tipy najdeš na našem facebooku. Není tedy nutné se za každou cenu registrovat, ALE pokud se registruješ, čekají na tebe další výhody:

 • Každý týden obdržíš zajímavý článek z oblasti práva a měkkých dovedností: Právní guru (liché týdny) Soft skills (sudé týdny)
 • Informace o plánovaných Coffee Talks e-mailem
 • Pozvánky na vybrané akce (převážně ZDARMA či za výrazně zvýhodněnou cenu)
 • Vybrané zajímavé publikace, e-booky, atp., ZDARMA ke stažení
 • Možnost publikování tvého YoungPříběhu tady na webu a případně i v dalších médiích
 • a do budoucna určitě i mnoho dalších zajímavých informací*

*(pokud ti tu něco chybí, napiš nám!)