"Udělat školu, dostat ten papír, nechat se zaměstnat a hlavně nemuset moc pracovat." Takhle studenti VŠE vedlejší specializace podnikání rozhodně nepřemýšlejí. Chtějí tvořit hodnoty, plnit si cíle a poznávat partnery. Touží po respektu, uznání a po svobodě. Zároveň ale vědí, že úspěch nepřichází pouze s dobrým nápadem, ale s pílí, trpělivostí a vytrvalostí. Díky přednáškám podnikatelů z praxe poznali, že za vším třpytem a "wau efektem" je těžká práce.

Díky Soutěži podnikatelských projektů, konané pod záštitou doc. Ing. Jitky Srpové, CSc. a pana Ing. Ladislava Hartmana, dostali studenti Podnikatelského praktika možnost prezentovat svůj podnikatelský záměr a získat tak zpětnou vazbu od odborné poroty zastoupené manažery či přímo majiteli úspěšných českých firem. Studenti soutěžili v kategorii nejlepší Studentská společnost, nejlepší Podnikatel a cenu obdržel i nejlepší podnikatelský záměr hodnocený publikem. K vidění byly prezentace řady kreativních projektů například využití reklamy v dopravě, rozvoj únikových her a nechyběly ani projekty zaměřené na gastronomii. Cenu za nejlepší podnikatelský záměr v kategorii Podnikatel získal Filip Mayer společně s Petrem Slezákem za projekt Schools United s.r.o. týkající se podpory komunitního cítění na českých školách. Mezi Studentskými společnostmi zvítězili Daniel Bartoň, Jiří Kuchler a Patrik Zacharda s nápadem na cenový srovnávač autoservisů Opravtoauto.cz. Barbora Holubovská a její projekt Lucy’s Candy Car získal ocenění publika.

Mimo uvedené kategorie byli tři nejlepší podnikatelé odměněni ročním čestným členstvím v Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR generální ředitelkou asociace, paní Evou Svobodovou, MBA. Vybraní studenti tak mimo jiné získají přístup k cenným informacím týkajícím trendů na trhu a možnost účastnit se vybraných seminářů. Jsme velice rádi, že jsme mohli podpořit soutěž podnikatelských projektů a těšíme se na další ročník!

DSC 0824

DSC 0027

DSC 0233

DSC 0257

Zdroj: http://www.klubmsp.cz/