Největší světová událost věnovaná podpoře podnikání, která proběhne v datech 14. – 20. listopadu, se koná v ČŘ letos již počtvrté. Týden podnikání, neboli Global Entrepreneurship Week, pořádá více než 160 zemí světa a podporuje ji řada významných osobností jako Barack Obama, princ Charles nebo Hillary Clintonová. Cílem je oslavit podnikání a podnikatele, pomoci jim k dalšímu rozvoji, motivovat k podnikání další lidi, a přispět tak k růstu globální ekonomiky. Program je určený pro majitele firem všech velikostí, ale také pro zájemce o podnikání. Mottem letošního ročníku je: “Jen pro odvážné”. Pro ČR je pořadatelskou institucí ELAI (European Leadership & Academic Institute).

Více než 111 událostí po celé ČR, jejichž posláním je rozvoj podnikání a motivace Čechů stále rozvíjet svůj byznysový talent, lze navštívit ve dnech 14. - 20. listopadu. Program zahrnuje události po celé ČR s různými tématy, formáty a obsahem – účastníci se mohou těšit na diskuze, semináře, konference, workshopy, networkingová setkání, veletrhy a další doprovodné události. Motto letošního Týdne podnikání, „Jen pro odvážné“, vystihuje významný předpoklad podnikání, jímž je především odvaha. Na Týden podnikání, jehož podtitulem je „podnikání jako životní styl“, jsou zváni představitelé firem, startupů a dále všichni zájemci o podnikání.

Hlavním bodem celého týdne bude celodenní Summit Týdne podnikání, který proběhne 15. listopadu v Praze od 10:00 až do pozdních 22:00 ve Slovanském domě v Praze. Zahájí jej velvyslanec USA, Andrew Schapiro, velvyslankyně Velké Británie, Jan Thompson, primátorka Hlavního města Prahy, Adriana Krnáčová a rektor ČVUT, Petr Konvalinka. Pro účastníky jsou připraveny inspirativní workshopy, odborné veletrhy (poprvé bude pořádán i veletrh Franchisingu) a bohatý doprovodný program. Součástí programu je také konference na téma volby té správné strategie pro dynamický firemní růst, přičemž hlavními řečníky budou Vince Steckler, CEO Avastu, Daniel Zelkind, zakladatel a CEO předního izraelského startupu Zeek a žák Uri Levine (zakladatele nejslavnějšího izraelského startupu Waze) a Jan Zadák, General Manager Hewlett Packard Enterprise, zároveň nejvýše postavený Čech v mezinárodních korporátních strukturách. Na závěr Summitu proběhne slavnostní souboj nejlepších českých novějších startupů s názvem Get in the Ring. Tato největší soutěž pro startupy na světě proběhne letos poprvé v ČR a vítěz bude poslán do světového finále.

Veškeré informace naleznete na webové stránce: www.TYDENPODNIKANI2016.cz

Vizuál Týden podnikání