Již tuto neděli rozbubnují sedací bubny Carton Cajon pražskou náplavku v rámci akce #NAŠENÁPLAVKA. Vedle kurzů bubnování na sedací bubny vás Carton Cajon provede i školou buskingu, neboli pouličního umění. Carton Cajon je český projekt originálních sedacích bubnů vyrobených z kartónu. V minulém měsíci uspěl v crowdfundingové kampani na Hit Hitu a teď míří mezi lidi.

V neděli 21. května budou festivalem #NAŠENÁPLAVKA slavnostně otevřeny pražské náplavky. Akce zahájí letní sezónu a děním propojí mnoho míst v okolí Vltavy. Festival proběhne od 13 do 20 hodin a jeho tématem je busking – pouliční umění. Chybět tedy nebudou hudebníci, tanečníci a herecká představení. Probíhat budou i různé workshopy a přednášky. Hned několik aktivit připravuje mladý český projekt sedacích bubnů Carton Cajon, který po celou dobu festivalu najdete hned na začátku pražské Kampy. Vedle improvizačního divadla a společné tvorby obrazu ze sedacích bubnů bude hlavní náplní škola buskingu.Co přesně se pod tím skrývá prozradil zakladatel projektu, Jan Lála: „Bubnování je obrovský relax, taková náplast na duši, kdy na všechno zapomenete a necháte se unášet rytmem. Tenhle zážitek chceme předat lidem, a proto je celé odpoledne budeme učit bubnovat na sedací bubny. Zájemci si pak buskingem můžou zkusit vydělat svoji první stovku.“

Fotky Carton Cajon v tiskové kvalitě najdete ke stažení zde: >>> fotogalerie

cachon


Více o CARTON CAJON
Carton Cajon je český projekt sedacích kartonových bubnů. Jde o cenově dostupnou a skladnou verzi běžného cajónu [kachon] - tradičního latinskoamerického bubnu. Carton Cajon je vyrobený z pevného kartonu, takže je lehký, skládací a může být potištěný originálními designy.
V dubnu 2017 projekt uspěl v crowdfundingové kampani Hit Hit, kde získal více jak 120 000 Kč na rozjetí výroby. A co Carton Cajon umí?
• Vyrobený z kartónu – díky tomu je velmi lehký (váží jen 1,5 kg) a skládací, takže se dá vzít kamkoli s sebou.
• 100% český výrobek – od nápadu po výrobu.
• Unese až 150 kg - ověřeno zkouškou nosnosti.
• Plní mnoho funkcí – je tov první řadě buben s krásným zvukem, ale taky je to pohodlná židle, odkládací prostor i cvičební pomůcka
• Je s ním zábava - vyzkoušeno v praxi a baví děti i dospělé

Více o #NAŠENÁPLAVKA:
Akce proběhne 21. května od 13 do 20 hodin v okolí Vltavy a pražských náplavek. Jde o festival, jehož cílem je především užít si společné odpoledne a poznat kouzlo buskingu, pouličního umění. Představí se pouliční umělci z celé republiky i zahraničí, kteří vynikají talentem v oblasti hudby, výtvarného umění, recitace, tance i mnohém jiném. Celá akce je nezisková a nekomerční a příspěvek pro buskery je dobrovolný.

___________________________________________________________________
Kontakt:
Jan Lála
603245069, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.