Již třetím rokem se v Praze dvakrát do roka konají SLOU DAYS, prodejní event se zajímavým doprovodným programem pro odbornou i širokou veřejnost. SLOU DAYS do Čech přináší témata udržitelné módy, zodpovědného podnikání šetrného k životnímu prostředí i společnosti a pomalý životní styl. AMSP ČR a projekt Svou cestou - Young Business se s radostí stali partnery tohoto projektu.

Kamila Boudová, která projekt před třemi lety založila, se ve své korporátní kariéře setkala s tvrdou realitou. Módní průmysl je druhý nejšpinavější na světě hned po průmyslu ropném. Výroba, která se v drtivé většině odehrává daleko od nás v Jihovýchodní Asii udržuje miliony lidí, většinou žen, pod hranicí chudoby a dělníci bez nadsázky riskují život nebo dlouhodobě pracují v toxickém prostředí. Současný systém ale neničí jen přírodu a komunity dělníků daleko od nás, podle Boudové je nevýhodný i pro zákazníky ve vyspělém světě.

"Kvalita oblečení dlouhodobě klesá. To, že nám tričko nevydrží víc než několik vyprání jsme přijali jako normu, přitom ještě před pár lety to tak nebylo. Aktuální módní průmysl v nás vyvolává falešnou iluzi, že jsme bohatí. Že si můžeme jít každý měsíc nebo dokonce každý týden koupit něco nového na sebe, protože obleční nestojí víc než oběd. Jeho skutečná cena je ale příliš vysoká."

A protože slovo 'móda' se netýká jen oblečení, na SLOU DAYS najdete kromě oděvů zástupce z odvětví interiérů, architektury, doplňků, dekorací, jídla i cestování. V prostorách šestého patra OD Kotva bude od 15. do 17. června probíhat zajímavý doprovodný program plný přednášek a workshopů. Odborné veřejnosti je věnováno především páteční odpoledne. Workshop na téma zodpovědného podnikání povede Sandra Feltham z agentury Flagship, Jonáš Herza z platformy Hithit poradí jak na crowdfunding a zástupci módního průmyslu i Ministerstva průmyslu a obchodu ukáží, jak aktuální situaci řeší.

Nenechte si ujít ani sobotní vystoupení hlavního hosta, paní Dominique Peclers, zakladatelky jedné z prvních trendsettingových agentur, která se v posledních deseti letech věnuje rozvoji fair-trade značky Animana z Jihoamerické Patagonie.

Kompletní program naleznete na stránkách http://www.slou.cz/.

kopparberg 2 fotka z fb

SLOU ALL 140

SLOU 2017 1