Dnes je tomu již měsíc, co proběhla každoročně největší akce Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR - Den podnikatelů České republiky 2018. Na akci se sešlo na 500 podnikatelů a partnerů našich interních projektů. Nechyběli také představitelé většiny cechů, svazů a asociací, předseda vlády, ministryně průmyslu, ministryně práce a sociálních věcí, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci nebo šéfové státních agentur.

Sváteční den odstartovala valná hromada AMSP ČR, která vytýčila mantinely aktivit pro rok 2019, včetně spuštění Roku digitálního podnikání 2019 nebo vytvoření klíčového orgánu asociace pro připomínková řízení – Legislativní rady MSP. Ta bude mimo jiné rozhodovat o finálním znění stanovisek AMSP ČR, která se jako povinné připomínkové místo ročně vyjadřuje k desítkám zákonů. Odpolední program pokračoval Exportním fórem, tentokráte zaměřeným na Izrael. Za účasti Jeho excelence, velvyslance státu Izrael v ČR Daniela Merona moderoval setkání s podnikateli místopředseda AMSP ČR Zdeněk Tomíček. Talk show bylo zaměřené na vzájemný obchod, investice, rizika a výzkum.

Den pokračoval ve strhujícím tempu a v 17:00 byl za účasti premiéra a členů vlády zahájen galavečer. Doslova po strop nabitý Ambassador, který  byl tentokráte laděn do digitálního kabátu, tak mohl dekorovat nejlepší rodinné firmy, královny malého byznysu nebo nejúspěšnější začínající podnikatele. Ti všichni se stali hrdiny celého večera a odnesli si nejen mimořádný mediální ohlas, ale rovněž ceny za více jak dva miliony korun. Součástí hlavního programu byla i diskuse s členy vlády zaměřená na to, jak se u nás bude budovat digitální stát a jak jednotlivé resorty uchopí digitalizaci a jak tím hodlají snížit byrokracii. Na první pohled progresivní téma se po pár minutách strhlo v ostřejší sociální dialog. Jako tradičně probíhal celý den bez oficiálních proslovů vedení AMSP ČR, středobodem dění nebyli funkcionáři ani politici, ale malí podnikatelé. Ti se v závěru zúčastnili večerního rautu, diskuse probíhala do pozdních nočních hodin.

Hlavními partnery 16. ročníku Dne podnikatelů ČR, byli:

 1. ŠKODA AUTO
 2. MAKRO
 3. Česká exportní banka
 4. Komerční banka
 5. Raiffeisenbank
 6. Deloitte
 7. Equa bank
 8. Exportní garanční a pojišťovací společnost
 9. Českomoravská záruční a rozvojová banka
 10. Amway
 11. LeasePlan

Mediálními partnery byli:

 1. Vydavatelství ECONOMIA
 2. Magazín asociace Trade News

Fotogalerie:

Kompletní fotogalerie:

AMSP ČR Galavečer Den podnikatelů ČR 2018 – Komplet (2hod.):

AMSP ČR Galavečer Den podnikatelů ČR 2018 – Sestřih:

AMSP ČR Galavečer Den podnikatelů ČR 2018 - Nastartujte se (začínající podnikatelé):

AMSP ČR Galavečer Den podnikatelů ČR 2018 - Podnikavá žena roku 2018:

AMSP ČR Galavečer Den podnikatelů ČR 2018 - Rodinná firma roku 2018:

AMSP ČR Galavečer Den podnikatelů ČR 2018 - Debata: