V lednu 2022 odstartuje v České republice již druhý ročník Akademie pro začínající podnikatelky (Academy for Women Entrepreneurs - AWE). Tento unikátní online vzdělávací projekt na podporu podnikání žen je založený na programu DreamBuilder a vyvinula ho prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Certifikát této univerzity úspěšné absolventky programu také získají. Partnerem projektu v České republice je Business & Professional Women CR (BPWCR) a Velvyslanectví USA. Zájemkyně o studium se mohou hlásit do 9. ledna 2022.

akademie pro začínající podnikatelky grafika na sítě optimized

Studijní program akademie je určen začínajícím podnikatelkám nebo ženám s podnikatelským plánem. Na účastnice čeká 13 online studijních modulů v angličtině a navazující setkání s místními facilitátorkami, kterými jsou zkušené podnikatelky. V závěrečné soutěži získá nejlepší projekt finanční podporu 50.000 Kč.

“První ročník akademie se velmi povedl, dokonce byl hodnocen jako jeden z nejúspěšnějších ze všech zapojených zemí, a potvrdil nám důležitost tohoto druhu podpory žen. Naprostá většina účastnic studium úspěšně dokončila a vedle certifikátu si odnesla také kvalitní byznys plán, na jehož realizaci teď pracují. Těšíme se na zajímavé podnikatelské nápady, které přinese 2. ročník akademie,” říká Lenka Šťastná, prezidentka organizace Business & Professional Women CR (BPWCR), která se v České republice věnuje podpoře žen již více než dvanáct let.

Díky spolupráci s Velvyslanectvím USA v České republice účastnice za celé studium zaplatí 1300 Kč - tedy symbolických 100 Kč za jeden certifikovaný modul studia. 

Součástí programu je vedle dalších doprovodných workshopů také vstupenka na 13. ročník konference Equal Pay Day pořádané BPWCR. “Vedle studia tedy na účastnice čeká přístup do široké mentorské sítě BPWCR, networking, podpora, které jsou v začátcích podnikání klíčové,” dodává Lenka Šťastná.

Academy for Women Entrepreneurs (AWE) ve světě

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objevily ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu k podnikání pro 70 000 žen! Program AWE byl vyvinut s cílem podpořit ženy na celém světě, aby naplnily svůj ekonomický potenciál, a vytvářet  podmínky pro zvýšení stability, bezpečnosti a prosperity pro všechny. Business & Professional Women CR (BPWCR) byla vybrána jako jediná organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR.

Registrační formulář: https://bit.ly/prihlaska_AWE2

Více informací o AWE: https://bpwcr.cz/akademie-awe2/

Tisková zpráva ke stažení ZDE