Díky počítačům dnes můžeme spoustu věcí vyřídit, aniž bychom vytáhli paty z kanceláře nebo domu. Na internetu si objednáváme jídlo, nejnovější módní výstřelky, nebo „chatujeme“ s kolegy, kteří sedí jen několik kroků od nás. Moderní způsob života nás vede k tomu, že se méně hýbeme. Patříte i vy mezi ty, kteří dlouhé hodiny vysedávají v práci a na cvičení jim nezbývá čas? Pak vám přinášíme několik tipů, jak se protáhnout přímo u vašeho pracovního stolu!

Denně vám stačí vyhradit si na cvičení pouhých 30 minut, které můžete rozdělit do několika menších bloků. Protáhněte si tělo kdykoliv najdete pár minut. I takto krátký čas je pořád lepší než nic.

Protažení u pracovního stolu
Protáhněte si svaly a vyplavte stres z těla ven! Všechno zvládnete jednoduše u pracovního stolu. Protáhněte se od hlavy až po palce na nohou.

Začněte od krku:
Pomalu ukloňte hlavu k rameni.
Vydržte několik vteřin.
Po chvíli vystřídejte strany.

Protáhněte si zápěstí a připravte je na práci u počítače:
Protáhněte paži před sebe dlaní ven a prsty směrem k zemi.
Druhou rukou táhněte prsty k tělu.
Po několika vteřinách otočte dlaň tak, aby prsty směřovaly vzhůru.
Druhou rukou opět táhněte prsty směrem k tělu.
Celý cvik opakujte třikrát.

Uvolněte si unavené nohy protažením kotníků a lýtek:
Natáhněte pod stolem jednu nohu.
Tahem přitáhněte palec směrem ke kolenu.
Propněte nohu do špičky.
Pohyb opakujte desetkrát, poté vyměňte nohy.
Zakružte chodidlem do kola po směru hodinových ručiček, poté proti směru hodinových ručiček.

Dřepy na židli:

Postavte se před váš pracovní stůl, nohy rozkročte na šířku ramen a pohybujte se dolů, jako když si sedáte. Jakmile se váš zadeček dotkne židle, znovu si stoupněte. Pohyb několikrát opakujte. Pokud máte pojízdnou židli, ujistěte se, že jste si zabrzdili kolečka! Toto cvičení vám zpevní a posílí spodní část těla.

Použijte židli k posílení tricepsů:
Sedněte si na židli a rukama se o ni opřete. Nohy posouvejte, dokud nebudete mít kolena do pravého úhlu a stehna vodorovně s podlahou. Pokrčte ruce v loktech a pohněte tělem směrem dolů. Lokty by měly směřovat dozadu, ale ne do strany. Pohybujte se dolů o několik centimetrů, váhu těla držte v pažích. Poté se vraťte zpět do výchozí pozice. Tento cvik posílí vaše tricepsy a zadní stranu paží.

Vytvarujte si břišní svaly s pomocí vaší židle:
Na pekáči buchet můžete pracovat i na své židli! Opřete se a ujistěte se, že máte rovná záda. Dejte si ruce v týl a zvedněte jedno koleno směrem k hrudníku, kam vám to tělo dovolí. Opačným loktem se současně snažte dotknout kolena. Takové cvičení zpevní střed vašeho těla.

A rada na závěr: Udělejte si z cvičení zábavu, strhněte své kolegy a navzájem se motivujte! Díky pohybu se budete cítit lépe, a navíc budete v práci produktivnější.


Zdroj: Podnikavá žena.cz
Foto: Shutterstock