Praha, 26. září 2019. Dosavadní místopředseda představenstva pověřený řízením Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) JUDr. Zdeněk Tomíček oznámil, že z časových důvodů nebude kandidovat na pozici předsedy a na tento vrcholný post navrhl dlouholetého místopředsedu Karla Dobeše.

Představenstvo AMSP ČR na dnešním zasedání zvolilo pana Karla Dobeše předsedou představenstva AMSP ČR, a to s účinností od 30. října 2019. Karel Dobeš je ve vedení asociace od jejího založení v r. 2001, je jejím spoluzakladatelem a zasloužil se zejména o rozvoj zahraničních vztahů svými znalosti a zkušenostmi z dlouholetého působení v zahraničí. Jeho hlavním cílem ve vedení AMSP ČR je podpora malého a středního podnikání s důrazem na digitalizaci, využití nových technologií a rozvoj odborných zdatností a vzdělávání MSP.

Dosavadní místopředseda představenstva Zdeněk Tomíček zůstává na svém postu místopředsedy AMSP ČR a bude se dále plně věnovat také předsednictví Legislativní rady MSP, se kterou má velké plány. Za zvlášť důležitou považuje Legislativní strategii malých a středních podniků, jejích realizaci bude příští týden konzultovat s místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem.

Zároveň všichni členové představenstva a dozorčí rady poděkovali Zdeňkovi Tomíčkovi za dosavadní působení, jeho enormní pracovní nasazení a veškerý čas i energii, které asociaci dosud věnoval.


Tisková zpráva ke stažení zde:
TZ-2019-09-26-Nové vedení AMSP ČR