Již sedmý ročník grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro začínající podnikatele „Nastartujte se“ zná letošní vítěze. Odborná porota vybrala z 64 přihlášených podnikatelských záměrů jako nejlepší projekt Nesnězeno, jehož cílem je zabránit plýtvání kvalitním jídlem. Pomáhají restauracím se slevou prodat přebytečné porce uživatelům jejich aplikace.

Naší snahou je pomoci začínajícím podnikatelům v realizaci jejich nápadů a stát se pro ně silným a dlouhodobým partnerem. Máme ambici pro ně, společně s partnery, vybudovat ekosystém služeb – jako například aplikaci pro řízení cash flow, online fakturační a účetní služby, pomoc při založení společnosti, tak abychom jim co nejvíce usnadnili začátek jejich podnikání. Součástí tohoto ekosystému je i grantový program Nastartujte se, který již sedmým rokem poskytuje finanční podporu vybraným projektům. Mám radost, že v letošním silném ročníku uspěli projekty, které se zaměřují na ekologické a sociální aspekty podnikání. Věřím, že tito mladí lidé představují budoucnost naší země,“ uvedl Jan Kubálek, manažer pro strategii retailového bankovnictví v Komerční bance.

Před necelým rokem jsme se pokusili najít nejjednodušší řešení, kterým ověříme myšlenku a koncept projektu na českém trhu. Založili jsme facebookovou stránku, oslovili první podniky, které následně přebytečná neprodaná jídla nabízely v příspěvcích. Zájemci si je rezervovali komentářem a vyzvedli. Takto jsme za pár měsíců získali přes tisíce fanoušků, první desítky podniků a věděli, že se můžeme pustit do vývoje aplikace. Nyní je do Nesnězeno zapojených 60 tisíc uživatelů, najdete jej ve 300 podnicích v Praze, Brně a Olomouci. Zachránilo se již 20 tisíc porcí, projekt je však stále v počátcích. Musíme se intenzivně věnovat stávajícím i novým podnikům, abychom vyvážili nabídku s poptávkou, obě strany měly z projektu dobrý pocit a zachraňování dávalo smysl,“ sdělila Michaela Gregorová, spoluzakladatelka Nesnězeno. Na realizaci svého podnikatelského záměru získala autorka projektu od Komerční banky finanční grant ve výši 300 tisíc Kč

Nesnězeno
1. místo: Nesnězeno
zleva: Eva Svobodová (AMSP ČR), Jan Kubálek (KB), Zdeněk Tomíček (AMSP ČR), Jakub Tížek (Podnikni to), Michaela Gregorová a Jakub Henni (Nesnězeno)

Druhé místo a finanční podporu 100 tisíc Kč získal projekt ART CARBON, který se zabývá filtračním materiálem s uhlíkovými nanotrubicemi pro odstraňování agrochemikálií, léčiv a jejich metabolitů z podzemních a povrchových vod. Bronzovou příčku s finanční odměnou 50 tisíc Kč obsadil projekt Xflow.cz, pomocník pro zprostředkování praxí, stáží a trainee programů pro studenty. Přináší jim tak možnost zapojit se do reálné praxe. 

E15 Cenu veřejnosti a finanční grant 100 tisíc Kč získal projekt Marketum.cz, propojující inzerenty s influencery a majiteli reklamních ploch. Vítězové obdrželi ceny i od partnerů projektu, kterými jsou: Partneři: CEE Attorneys, mezinárodní advokátní kancelář, Online fakturace Fakturoid, iPodnikatel.cz - portál (nejen) pro začínající podnikatele, PERFORMIA – www.performia.cz, Stable.cz - domény, webhosting, servery, e-mailing, TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové, Webmium digitální agentura a od mediálních partnerů: ekonomický deník E15, magazín o obchodu a exportu TRADE NEWS.

Grantovým programem „NASTARTUJTE SE“ chce Komerční banka spolu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) usnadnit rozjezd podnikání začínajícím podnikatelům. Projekt navazuje na dlouhodobou spolupráci obou partnerů na projektu Svou cestou – Young Business, jehož cílem je podpořit a inspirovat mladé lidi k podnikání.

Za těch několik let, během kterých v porotě Nastartujte se působím, jsem si potvrdil jednu důležitou skutečnost. Úspěšný projekt již zdaleka nestojí pouze na skvělém nápadu, ale především pak na mimořádných obchodních a osobních vlastnostech manažerů, kteří za ním stojí. V případě vítězů ročníku 2019 jsem si jist, že je tato podmínka zcela splněna a pevně věřím v jejich úspěch. O to více mě to těší v situaci, kdy vítězný projekt není pouze ekonomicky zajímavý, ale má i přesah do oblasti ochrany životního prostředí, když snižuje plýtvání potravinami,“ shrnuje místopředseda představenstva AMSP ČR, ambassador projektu „Svou cestou-Young Business“ Zdeněk Tomíček.

„Nastartujte se“ je program Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR podporující začínající podnikatele. Na webové stránce www.nastartujtese.cz najdou zájemci o podnikání řadu návodů a rad pro podnikání, inspirativních příběhů a videí, start-up market, ve kterém své výrobky nabízejí účastnící projektu. Registrací na portálu pak získají možnost využít zvýhodněné nabídky partnerů programu.


Více informací
Pavel Zúbek
Vedoucí externí komunikace
Tel.: +420 955 532 009
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ART CARBON

2. místo: ART CARBON
zleva: Jan Kubálek (KB), Zdeněk Tomíček (AMSP ČR), Jakub Tížek (Podnikni to), Daniel Bouša (ART CARBON), Martin Bouša

Xflow.cz

3. místo: Xflow.cz
o)zleva: Jan Kubálek (KB), Zdeněk Tomíček (AMSP ČR), Jakub Tížek (Podnikni to), Dominik Růžička a Lukáš Apolenář (Xflow.cz)

Marketum

E15 cena veřejnosti: Marketum
zleva: Jan Kubálek (KB), Zdeněk Tomíček (AMSP ČR), Jakub Tížek (Podnikni to), Martin Wild a Daniel Wild (Marketum)