Ostrava je jedním z měst, kde se pravidelně každý měsíc pořádají tzv. Coffee Talks. Jedná se o pohodovou debatu mladých lidí s předními podnikateli z Moravskoslezského kraje, kteří chtějí sdílet svůj příběh.

CT ostrava 180x135

Coffee Talks zde probíhají již od loňského podzimu. Na únorové Coffee Talks, které se pořádaly v příjemném prostředí obýváku v Polo Caffé, přijal pozvání Petr Svoboda, zakladatel společnosti ShopSys. Jeho firma čítá pětačtyřicet zaměstnanců a je špičkou ve svém oboru. Petr svou firmu za 10 let existence dotáhl mezi přední tvůrce e-shopů, dnes už primárně pro velké společnosti, které jsou odhodlány takto výrazně investovat své peníze za kvalitně provedenou platformu pro své podnikání.

Firma ShopSys na začátku stála na jednom člověku, programátorovi Petrovi, který si začal plnit sen. Plnil si ho tak intenzivně a s velkou vůlí, že je jeho společnost dneska nezávislá a on může cestovat klidně i dva měsíce mimo Evropu. „Není to o tom, jít tvrdohlavě za stanovenými cíli. Je třeba mít stále otevřené oči a nebýt slepý. Každá změna názoru může být předmětem debaty," tvrdí o svém přístupu k podnikání, Petr Svoboda.

„Máme radost, že na naše debaty u večerní kávy chodí stále více lidí. V Ostravě totiž není tak jednoduché donutit mladé lidi vstát ze svého gauče a jít se někde vzdělávat nebo inspirovat. Tato nenásilná forma, kdy každý přidá kousek ze svých zkušeností, je novou variantou pro všechny, kteří se chtějí poučit a naučit něco od druhých," shodují se pořadatelé Ondřej a Vendula.

cover CT