Jméno: Stanislav Kutáček
Název firmy: Autonapůl
Pozice ve firmě: CEO
Obor podnikání: Car sharing - služba sdílených aut
Počet zaměstnanců ve firmě: 3
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Nejdříve jsme si car sharing zařídili pro sebe - tři rodiny, které nepotřebovaly mít vlastní auto, a sdílené stačilo. Pak se přidávali přátelé, kterým to také vyhovovalo. Postupně se z toho vyvinula firma poskytující moderní službu mobility. Car sharing spočívá v možnosti půjčit si auto velmi flexibilně i na krátkou dobu, pouze na základě rezervace přes internet.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Pomáhá tým nadšených kolegů, kteří jsou zapálení pro věc. Car sharing je prostě baví, a dělají maximum pro to, aby Autonapůl poskytovalo skvělou službu. Život si moc nekomplikujeme, takže jediným problémem málo času na realizace všech těch skvělých nápadů. 

Co považujete za svůj největší úspěch?

Největším uspěchem bude, pokud se Autonapůl stane v Česku synonymem pro službu car sharingu. Máme k tomu našlápnuto, ale pravda to ještě asi není. Takže největší úspěchy nás dozajista teprve čekají :)

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Rozšíření Autonapůl do všech desíti velkých měst v Česku, zřízení zahraničních poboček v okolních zemích a kdoví, třeba i někde dále. A samozřejmě mít zdravou firmu, která poskytuje službu, kterou zákazníci chtějí.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Určitě bych byl opatrný s plošným marketingem - jeho účinnost je hodně sporná, a je potřeba si dvakrát rozmyslet, než se za ni utratí peníze. Ale všechny zkušenosti jsou k něčemu dobré, a těžko říct, jestli by pomohlo, kdybychom se některým vyhnuli.