Jméno: Mgr. Marek Nebesář
Název firmy: NebeNet, s.r.o.
Pozice ve firmě: jednatel
Obor podnikání: digitální agentura
Počet zaměstnanců ve firmě: 10
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Trochu netradičně nemoc - prodělal jsem závažné onemocnění, které mi znemožnilo vrcholově sportovat a svojí energii a aktivitu jsem potřeboval nasměrovat jiným směrem. Díky tomu mám po 15-ti letech v oboru kreativní, mladý tým, který baví vymýšlet nové a fungující věci a rozrostl se od prosté tvorby webů i do sféry sociálních sítí, internetového marketingu, grafiky, tisku a architektury.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Pomohla mi rodina, ve které jsem měl vždy silné zázemí. První kancelář jsem měl u rodičů v domě, vyhradili mi místnost a pomáhali jak jen mohli. Život mi naopak komplikoval a do dnes komplikuje stát, byrokracie a složitost některých věcí, kdy ani zodpovědné osoby nejsou schopny jednoduše vysvětlit co a proč je požadováno. Menší firmy to zbytečně zpomaluje v růstu. 

Co považujete za svůj největší úspěch?

Máme stále klienty, se kterými jsme začínali a to, že se nyní o řízení firmy dělíme s mojí sestrou a vše klape.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

V současné době rozvíjím obchodní aktivity v Asii. Chybí zde inovativní a kreativní myšlení, které můžeme přinést a zároveň využít velikost trhu, který ještě z velké části není rozdělený a teprve se tvoří. Českou republiku mám rád a nehodlám ji opustit na dlouho, ale velikost trhu a příležitosti jsou omezené.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Utrácení peněz za vysněné požitky místo jejich investování do rozvoje firmy, dělání projektů pro známé bez smlouvy a zaměstnávání kamarádů. Všechno hrozí průšvihem a to nejen obchodním.