Jméno: Kateřina Lukášová
Název firmy: Bohemia Design Market
Pozice ve firmě: zakladatelka
Obor podnikání: obchod-design
Počet zaměstnanců ve firmě: 4
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Po několika letech práce v různých oborech jsem se chtěla osamostatnit a vytvořit projekt, který má všechny hodnoty, které uznávám a chci podporovat. Uvědomila jsem si, že je potřeba vytvářet projekty, které jsou originální a zároveň mohou lidem pomoci.

Jedním z nich je nová platforma pro české designéry a talentované tvůrce, Bohemia Design Market, kterým propaguji absolutní unikátnost a kvalitu českého designu jak v České republice, tak i v zahraničí. Chci vytvářet další možnosti a propojovat jedinečné lidi a projekty, otevřít dveře naší úžasné tvorbě do celého světa a zároveň podpořit české neziskové organizace. Platforma Bohemia Design Market je v češtině, angličtině, 3 světových měnách, má několik forem plateb a systém dodání po celém světě.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Určitě mi pomohly zkušenosti z různých pracovních oborů, životní pády, ale i zasloužené úspěchy. Potom taky můj optimistický přístup, vytrvalost a víra v to co dělám.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Je jich víc..Určitě mezi ně patří to, že mám i přes občasné komplikace sílu pokračovat v tom, co si dám za cíl, nevzdávám se. Když nastane problém, tak jsem schopná jej efektivně vyřešit, poučit se z něho a příště to udělat, jak nejlépe je to možné. Ráda se učím novým věcem a pracuji na tom, aby můj čas byl co nejefektivněji strávený.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Hlavní vize mého projektu Bohemia Design Market je zjednodušit dostupnost unikátních designových pokladů všem, kteří milují originalitu a rádi podpoří i dobrou věc. Projektem chci nejen posouvat hranice možností a kvalitně prezentovat krásnou tvorbu, která v naší zemi vzniká, ale zároveň podpořit i české neziskové organizace, které si také zaslouží naší pozornost a podporu. Věřím, že propojením jedinečných lidí a projektů mohou vznikat další zajímavé a krásné věci a situace, proto Bohemia Design Market umožňuje i osobní předání objednávek, nebo pořádání marketů, kde se čeští designéři a tvůrci mohou setkat s těmi zahraničními a navázat tak nové možnosti spolupráce na mezinárodní úrovni. Ráda bych, aby v každé zemi na světě měl unikátní český design zastoupení, proto bych si přála otevřít do budoucna i obchody Bohemia Design Market.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Určitě práce a ztráta času s nevhodnými lidmi, kteří Vám berou energii a přidělávají starosti. Je opravdu důležité investovat Váš čas do výběru těch správných lidí s kterými chcete pracovat, tvořit, nebo si užívat život.