Jméno: Zdeněk Höfler
Název firmy: Nooledge
Pozice ve firmě: zakladatel
Obor podnikání: vzdělávací sociální síť
Počet zaměstnanců ve firmě: 3
Kraj: Plzeňský kraj

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Ačkoliv nejsem obchodník, podnikavého ducha mám prakticky od mala, kdy jsem vlastní rodině prodával různé dobroty se 100% marží. V 15 letech jsem objevil multi-level marketing, který mi sice nikdy nevydělal ani korunu, nicméně mě hodně naučil. Cesta mě nakonec zavedla k programování. Od dvaceti jsem chtěl vybudovat velký internetový projekt, který pomůže mnoho lidem.

K tomu jsem se dostal až o 10 let později, když jsem začal pracovat na Nooledge.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

První rok jsem aplikaci programoval sám ve volném čase, což bylo vyčerpávající. Určitě mi pomohla letní přestávka, rodina, ale také různé inspirativní knihy o úspěchu a motivační články. Hodně mi pomohli přátelé, Karel a David, kteří se do projektu zapojili ve druhém roce. Je skvělé, když nemusíte vše dělat sami. A komplikace? Asi vlastní lenost.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Zmíním dva. Zaprvé den, kdy jsem se rozhodl změnit svůj život a jít za svým posláním. To bylo na podzim 2013. Bylo to těžké, ale mé nejlepší rozhodnutí. Druhý den jsem vypověděl všechny kontrakty a odstřihl se od všech svých příjmů. Za druhý úspěch považuji oficiální spuštění Nooledge v únoru 2015.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Mé plány jsou velké. Přátelé říkají, že jsem vizionář. Nooledge má potenciál stát se největší vzdělávací sociální sítí na světě a to je také mým cílem. Tím to ale nekončí. Mým životním posláním je věnovat se rozvoji vzdělávání, ale také vývoji nových technologií v oblasti energetiky a leteckého průmyslu.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Mým problémem je, že jsem příliš důvěřivý a už řada lidí toho (v mém předchozím pokusu o podnikání) zneužila. Rozhodně si dávám pozor, jaké smlouvy podepisuji. S Nooledge mám jen pozitivní zkušenosti, maximálně někdo řekne, že je to hloupost. A právě stýkání se s těmito lidmi se snažím vyvarovat.