Jméno: Marek Kříž
Název firmy: Woodies (Firemedia, Devx)
Pozice ve firmě: Partner & E-commerce Director
Obor podnikání: E-commerce
Počet zaměstnanců ve firmě: 25
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

K podnikání jsem se dostal v 17 letech, když jsem spustil svůj první e-shop. Protože se nám dařilo prodávat primárně online, tak jsem po pár letech s kolegy založil agenturu, která se dnes soustředí primárně na e-commerce klientelu. A právě před rokem se mezi naše klienty dostal e-shop Woodies, se kterým jsme relativně rychle dokázali slušně vyrůst, což mi otevřelo příležitost přidat se ke klukům jako jejich společník. Dnes je Woodies jeden z největších streetwear obchodů v ČR a na to největší se teprve připravujeme.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Prakticky o ničem se nedá říct, že by mi komplikovalo život. Začít podnikat je jenom o tom udělat první krok. A dost možná mi pomohlo právě to, že nemám problém ten první krok udělat.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Ten teprve přijde.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Moc daleko nevidím, ale aktuálních plánů je několik. Když to vztáhnu na Woodies, tak rozhodně ustálení své pozice mezi největšími hráči ve streetwear u nás, rozjetí kamenných prodejen a růst o další stovky procent v roce 2017.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Dělání zkratkovitých rozhodnutí jen za účelem rychlého zisku. Všechny ostatní chyby mi pomohly v dalších takových rozhodováních v budoucnu.