Jméno: Miriam Zajícová
Název firmy: Svatba před Bohem
Pozice ve firmě: zakladatelka
Obor podnikání: svatební služby
Počet zaměstnanců ve firmě: 1
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Jsem dcera evangelického faráře, a tak na svatbách jsem byla od malička jako doma. Můj projekt vznikl na základě mého zájmu o svatby, speciálně o církevní svatby. Chci svou agenturou přinést nový vítr do svatebního světa a být pomocí párům, kteří chtějí svůj vztah stvrdit před Bohem. Nabízíme všemožné svatební služby zaměřené právě na církevní sňatky - koordinaci, digitální služby, catering, lokace apod.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Na začátku mého podnikání stál Podnikatelský inkubátor Point One na České zemědělské univerzitě, který mi byl velkou pomocí. Za komplikaci považuji málo času, jakožto vysokoškolák jsem neměla dostatek časového prostoru k plnému nasazení se do podnikání.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Za svůj úspěch považuji spokojené nevěsty, ženichy, rodiny párů a jejich přítele. Dělá mi velkou radost, když naše práce dává smysl.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Naše plány do budoucna jsou rozšíření naší sítě dodavatelů svatebních služeb a proniknutí k zákazníkům, kteří sice věřící nejsou, ale svou svatbu chtějí mít před Bohem.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Určitě bych se vyvarovala začátku podnikání bez pomoci odborníků, které jsem potkala v Podnikatelském inkubátoru. Na základě jejich rad a zkušeností se mi mnohem lépe pracovalo na začátcích podnikání.