Jméno: Veronika Machková
Název firmy: Almara Soap
Pozice ve firmě: zakladatelka, majitelka
Obor podnikání: kosmetika – ručně vyráběná mýdla
Počet zaměstnanců ve firmě: zaměstnance nemám žádné, mám pouze 2 pomocníky pro výrobu a prodej
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Mýdla jsem se rozhodla začít vyrábět vyloženě na zkoušku pro sebe, protože jsem tvořivý typ a baví mě zkoušet nové věci. Jelikož mě však výsledek i samotný tvořivý proces nadchnul, začala jsem se výrobě věnovat pravidelně a z toho vyplynul logický krok chtít mýdla šířit dále a prodávat. Jsme, troufám si říci, jiní než ostatní čeští mýdlaři.

Vyrábíme sice stejně jako ostatní bylinková mýdla s léčivými účinky, ale vedle nich také nabízíme designové kousky. Více nás zajímá vzhled mýdel, nejen jejich účinek. Zároveň má každá ingredience v mýdle svůj význam, nekombinujeme barvy a vůně jen tak, protože se nám líbí, ale s pečlivým rozmyslem.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Nikdy bych se nedostala tam, kde jsem, bez podpory okolí. Podnikání v ČR v kosmetické oblasti není jednoduchá záležitost hlavně z finančního hlediska, proto jsem dlouho váhala, jestli se mám do oficiálního prodeje vůbec pustit. Naštěstí mě mí blízcí motivovali to nevzdat. Vedle toho mi rozhodně pomohla má dlouhodobá pracovní zkušenost v oblasti marketingu a PR.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Samozřejmě to, že je o mýdla zájem a že se líbí. Podařilo se mi oslovit zajímavé obchody, které jsou mými odběrateli, a to je asi největší satisfakce. Je něco jiného umět prodat mýdla ve svém vlastním obchodě, než když je má prodat někdo úplně cizí na druhém konci republiky. Daří se to, mýdla mají úspěch a to je to nejlepší, co může výrobce potkat.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Plánů je hodně, ne vše se daří realizovat včas  Ale chci neustále rozšiřovat nabídku mýdel a šamponů, aby pokryla co nejširší spektrum možných barev a ingrediencí. Také mám samozřejmě zálusk na jiné druhy kosmetiky.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Z každé chyby a z každého problému se člověk učí. Nechtěla bych nic vrátit zpátky, vše, co se událo, ať už pozitivního, či negativního, mělo svůj smysl.