Jméno: Jan Lála
Název firmy: LALA´S
Pozice ve firmě: majitel
Obor podnikání: obchod, výroba
Počet zaměstnanců ve firmě: 1
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Podnikatelských nápadů mi už životem prošlo několik, realizovali jsme je vždy v rámci rodinné firmy, ve které jsem s otcem a mým bratrem pracoval skoro dvacet let. Během této doby ve mně postupně dozrávala chuť realizovat své vlastní projekty, s vlastní strategií a vizí, až jsem se rozhodl vydat se vlastní cestou.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Pomohli mi přátelé, lidé, náhody i životní křižovatky... a samozřejmě má víra a chuť změnit svůj život a dosáhnout na změnu. To s sebou samozřejmě nese i množství komplikací, mezi kterými nechybělo ani setrvání na starých dogmatech a v zajetých kolejích.

Co považujete za svůj největší úspěch?

To, že jsem se i přes mnohé komplikace rozhodl a opravdu se pustil do vlastního podnikání!

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Počítám s tím, že etablování mého prvního produktu, Carton Cajonu, v České republice určitě nějaký čas zabere. Kromě designového hudebního nástroje v něm vidím velký potenciál i jako výukový materiál pro školky a školy, a tvorba edukačního programu bude také časově náročná. Další logický krok pak bude expanze do zahraničí.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Neudělal bych nic jinak, všechno to byly cenné zkušenosti. Pokud bych ale stál znovu na startovní čáře a měl už v té chvíli znalosti, které mám nyní, lépe, a dostatečně dopředu, bych připravil administrativní část a věnoval bych jí více času a pozornosti.