Jméno: Jakub Bartoš
Název firmy: Tutorings
Pozice ve firmě: co-founder
Obor podnikání: vzdělávání
Počet zaměstnanců ve firmě: 1
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Podnikat jsem začal už od malička, když jsem ve 3 letech s dědou prodával limonády, ale aktivně podnikám nyní 2 rokem. Aktivně nyní pracuji na projektech Pohádkové čepičky a Tutorings. Projekt Tutorings se zabývá zprostředkováním doučování. Díky našemu portálu nabízíme lektorům možnost se aktivně propagovat a studentům snižujeme náklady v hledání kvalitních učitelů.

Náš cíl je poskytnout možnost vzdělávání celé společnosti. Pohádkové čepičky nabízejí kreativní dětské módní doplňky a také se projektem snažíme rozvíjet dětskou kreativitu a na naše téma psát pohádky a malovat obrázky. Z každého prodaného kusu podporujeme dětské organizace.

 

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Na začátku podnikání mě určitě pomohly rady mých rodičů a také zkušených známých. Vždy jsem se snažil naslouchat jejich připomínkám a poučit se z nich. Komplikace je pro mne byrokracie, nikdy jsem nebyl fanoušek papírování a každá návštěva úřadu je pro mne komplikací.

Co považujete za svůj největší úspěch?

S projektem Tutorings považuji za největší úspěch už vůbec vytvoření našeho portálu, což zabralo mnoho měsíců. Nyní hlavně oceňuji pozitivní zpětnou vazbu od našich lektorů a i od studentů, kteří si konečně našli svého učitele. S projektem Pohádkové čepičky jsme podpořili dětský Klub Hornomlýnská, což považuji za úspěch projektu a také, že nadále děláme dětem radost a budeme mít možnost znovu pomoci.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Nyní připravuje lokalizaci našeho portálu do většiny jazyků a plánuje s naším portálem expandovat do všech okolních státu a tím vytvořit největší evropský portál s databází učitelů a tím umožnil studentům najít vše na jednom místě. Především tím pomohl studentům, kteří jsou v zahraničí a neznají místní jazyk, aby si našli učitele. Pohádkové čepičky připravují nové výrobky a také nyní začínáme pracovat knížce pro děti.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Vyvaroval bych se několika maličkostí, ale naštěstí se z každé menší chyby snažím ponaučit. Například při zakládání podnikání jsem se ihned stal plátcem DPH, protože jsem myslel, že je to povinné a poté jsem musel každý měsíc povinně dokládat přiznání. Chybami se člověk učí.