Jméno: Adam Pelc
Název firmy: 99factory s.r.o. / Restart skateboards
Pozice ve firmě: jednatel
Obor podnikání: výroba, velkoobchod, maloobchod
Počet zaměstnanců ve firmě: 7
Kraj: Liberecký kraj

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

K podnikání mě přivedl můj kolega (Štěpán Malý), který již s podnikáním nějakou zkušenost měl. Líbila se mi myšlenka svobody a hlavně seberealizace. Nic víc jsem v tom na začátku nehledal. Měl jsem prostě jako mladý člověk naivní představu o tom, jak je vše jednoduché.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Začátek byl hodně těžký, ale vůbec jsem si to nepřipouštěl, jelikož touha dělat věc, která mě baví, byla silnější než cokoli jiného. Co nebo kdo konkrétně mi pomohl, byla určitě rodina. Na to, že rodiče nepodnikají, mají celkem dost přínosné názory, které mi pomohly si některé věci urovnat. Komplikace pro mě byly určitě finance, jelikož jsme se pustili do velkého projektu bez kapitálu. A tak to šlo hodně pomalu.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Jako největší úspěch považuji to, že se pořád posouváme a celkově zlepšujeme. Toto jsou pro mě nejdůležitější faktory. Důležitější než jakákoli podnikatelská soutěž či ocenění.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Rádi bychom co nejvíce zautomatizovali výrobu a rozšířili svoje pole působnosti na území USA v podobě pobočky. Dále plánujeme spustit Blog, který nebude pouze o boardových sportech, ale celkově o této celé subkultuře (hudba, umělci, atd.). Plánů je samozřejmě daleko více, ale o nich bych se tu zatím nerozepisoval.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Je určitě spousta věcí, kterých bych se vyvaroval, ale pokud bych si jimi neprošel, tak bych nezjistil kterými. Tím chci říct, že člověk se posouvá i chybami, takže jsou určitým způsobem nezbytnou součástí jak podnikání, tak života celkově.