Jméno: Jiří Rostecký
Název firmy: iParťák, s.r.o.
Pozice ve firmě: ředitel
Obor podnikání: zprostředkování obchodu a služeb, poradenství
Počet zaměstnanců ve firmě: 2
Kraj: Jihočeský kraj

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Od mala jsem rád něco budoval, tvořil. Od stavebnice LEGO až po vlastní firmu. Ta dnes lidem usnadňuje hledání pracovních sil na internetu, což je mnohdy zdlouhavá a únavná práce s nejasným výsledkem. Máme mnoho aktivit, tato je ta největší a jsme rádi, že už řadě lidí a firem velmi pomohla.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Asi nejvíce mi pomohla psychická podpora od mé rodiny. Ne každý má to štěstí, že ho rodina podporuje a fandí mu. Naopak nejtěžší bylo vše zkombinovat se školou, kde učitelé vůbec neuznávali jakékoli mimoškolní aktivity a někdy to bylo skutečně obtížné. Naštěstí jsem to ale zvládl.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Nejspíš právě to, že si mohu jít svou cestou za svými sny a cíli. Většina lidí si nikdy přímo za svým nejde, ale mně se to naštěstí zatím daří. Jsem šťastný za to, že mohu budovat vlastní firmu a radovat se z prvních výsledků. Je to neuvěřitelný pocit, který jen tak někdo nezažije. A to je úspěch.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Snažit se zdokonalovat naše služby a rozšiřovat celou firmu. Sám se chci stále vzdělávat, učit se novým věcem, potkávat nové lidi a navštěvovat nová místa. Mám strašně moc plánů, které bych zde asi všechny popsat nedokázal, ale tohle je vystihuje ze všeho nejvíc.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Poslouchání jiných (někdy i velmi úspěšných) lidí. Několikrát mi někdo poradil, já neuposlechl a později se ukázalo, že jsem udělal dobře. Hodně lidí mě od mnoha věcí odrazovalo, když jsem se jich ptal na názor. Dnes už to tak často nedělám, radši to zkusím a následně odvozuji závěry.