Jméno: Filip Mikschik
Název firmy: StartupJobs.cz
Pozice ve firmě: jednatel
Obor podnikání: pracovní portál
Počet zaměstnanců ve firmě: 4
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Ve StartupJobs propojujeme talentované lidi s mladými firmami. Jsme tu pro ty, kteří hledají práci, která je bude bavit a budou se do ní těšit. Zároveň pomáháme rozjíždějícím se firmám se získáváním prvních zaměstnanců, kteří rozhodují o její úspěšnosti. Nejvíce mě baví, že děláme něco, co má smysl a pomáháme lidem měnit životy k lepšímu.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Velice nám při rozjedu pomohlo nadšené přijetí našimi prvními zákazníky a startupovou komunitou obecně, které nám dodalo energii projekt rozjet lépe než jsme čekali. Hodně pomohlo, že jsem se v prostředí našich zákazníků nějakou dobu pohyboval a nebyl tak problém je oslovit a získat na svou stranu. Samozřejmě se na cestě objevilo a objevuje celá řada komplikací, ale většinou je to dáno tím, že člověk řeší daný problém poprvé. Ale žádný problém není dost velký, aby se nedal překonat.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Největší úspěch je pro nás složen z celé řady dílčích úspěchů – úspěšně zaměstnaných talentů, kteří nyní pomáhají s rozjezdem nadějných firem. Protože toto je náš cíl a pokaždé, když nám nadšený zájemce píše, že jsme mu pomohli získat novou práci, víme, že to co děláme má smysl.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Plán do budoucna je jasný, pomáhat stále více firmám a talentům potkat se u nás. Rádi bychom, aby lidé viděli, že je tu velice zajímavá alternativa k práci v korporacích, kde dostanou i prostor se realizovat.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Snaze sníst slona celého najednou, tedy pustit se do úkolu, který je relativně veliký a snažit se jej dokončit hned celý najednou bez jeho rozdělení na menší. A také nezapomínat na to, že byznys není jen o skvělém produktu a lidech, ale je potřeba myslet i na finance.