Jméno: David Borovka
Název firmy: Borovka Event s.r.o – Borovka.cz
Pozice ve firmě: jednatel
Obor podnikání: eventy
Počet zaměstnanců ve firmě: 5
Kraj: Jihočeský kraj

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Chuť být vlastním pánem a dělat práci po svém. Nebyl jsem nikde zaměstnán a od začátku jsem si určoval pravidla hry podle vlastního selského rozumu. Tento přístup vyhovuje především našim zaměstnancům a o to víc dýchají za firmu. Kvalitní práce se nedá odvádět bez nasazení zaměstnanců a kvalitního týmu.

To je věc, kterou nám konkurence závidí a naši klienti oceňují. Jsme firma, která má spoustu nápadů, neustále rozšiřujeme technické zázemí a vymýšlíme nové projekty, tak abychom co nejvíce uspokojovali potřeby zákazníků.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Určitě největší pomoc byla v řadě klientů, kteří ve mně v 18 letech viděli obchodního partnera a zadávali práci – to považuji za největší pomoc, bez klientů by nebyl žádný růst. Jedinou komplikaci vidím v kopírování našich nápadů, webu atd. konkurencí.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Na co velmi rád vzpomínám je soutěž Živnostník roku, kde jsem obsadil 2.místo v republikovém finále. Dá se říct, že to byl start do většího byznysu. Člověk dostane pomocnou ruku, ale dál už je pouze na něm, jestli uspěje nebo ne. Mezi další úspěch určitě považuji, že naše služby pravidelně využívají firmy jako je Bosch, Philip Morris, Essox a spousta dalších velkých firem.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Snažíme se postupně expandovat do zahraničí, v našem oboru je to těžší, než se může zdát. Nicméně jsme snad už na správné cestě a snad český Videomapping již brzy představíme za hranicemi naší země.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Myslím si, že kdybych šel ještě jednou stejnou cestu, šel bych jí úplně stejně.