Jméno: Jana Bábíková
Název firmy: ŽIJEME V ZAHRANIČÍ.CZ
Pozice ve firmě: majitelka
Obor podnikání: internetové projekty, marketing
Počet zaměstnanců ve firmě: 3 + 6 externích dle projektů
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Po studiu jsem pracovala pro mezinárodní společnosti (Grey, T-Mobile), pak jako konzultantka a později jsem odstartovala několik vlastních projektů. Nejnovějším přírůstkem je projekt na podporu českého exportu s využitím sítě Čechů žijících v zahraničí – www.zijemeVzahranici.cz

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Pomohl mi určitě základ z rodiny. Věděla jsem, jaké věci je třeba řešit při zakládání firmy, na co si dát pozor ve vztahu s úřady. Z prostředí velkých společností jsem byla ale trošku "namlsána" servisem, vyplývajícího z mé poměrně vysoké pozice. Když začínáte svoji vlastní firmu, musíte si všechno udělat sami. Byl to trošku šok, ale po letech úsměvný.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Největším úspěchem je pro mě spokojenost v životě, dobrý pocit z práce nebo pokud prostě jen namaluji hezký obraz, zacvičím si jógu, zajdu v zahraničí do muzea nebo vyjedu do odlehlé země mimo civilizaci. Příjemným bonusem podnikání je, že si na to vyděláte a můžete se rozhodnut sami, kdy, kde a jak budete pracovat a žít.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Ráda bych své projekty delegovala, abych měla více času na nové a na svůj život.. Proto se snažím vybírat samostatné a odpovědné spolupracovníky, kteří ocení můj přístup. Ráda bych také opět vyjela do zahraničí.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Myslím, že všechno má svůj smysl. I negativní věci jsou velmi cenné. Jsou prostorem pro pochopení a dávají šanci posunout se dál. Tudíž všechno bych nechala přesně, jak bylo.