Jméno: David Spáčil
Název firmy: Videoflot
Pozice ve firmě: ideamaker
Obor podnikání: video produkce
Počet zaměstnanců ve firmě: 4
Kraj: Jihomoravský kraj

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Lidi se nás často ptají, jestli je Videoflot něco jako další youtube. Není. Pro jednoduchou představu se to dá vysvětlit tak, že youtube, stejně jako televize, je distribuční kanál. A Videoflot je prostor, kde ten obsah pro youtube a jiné distribuční kanály vzniká. Něco jako obří televizní studio s tisíci kreativci k vašim službám.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Nejvíc nám jednoznačně pomohla podpora od OSF a účast ve Starcube. Život jsme si komplikovali především sami svou nezkušeností v podnikání, ale učíme se rychle.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Těžko vybrat největší, asi to, že máme výborný tým a pořád nás to baví. Skládá se to ze spousty dílčích úspěchů. Během prvního roku existence jsme například úspěšně absolvovali Starcube, umístili se na třetím místě soutěže Vodafone Nápad Roku a dostali se do Startup Chile.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Do dvou let chceme být globální jedničkou v produkci krátkých online videí. Co se týče krátkodobějšího horizontu, po prázdninách spouštíme verzi 1.0 s implementovanými úpravami vzešlými z uživatelského testování v betaverzi.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Spoléhání se na to, že se malý tým uřídí sám bez plánování milestonů a jejich kontroly, víc bych se zaměřil na sledování cashflow.